Events around American Corner Łódź

III Letni Festiwal Witalny 2018 - trzy turnusy

III Letni Festiwal Witalny 2018 - trzy turnusy

Sunday 07:00 (24 June)
polskawitalna.pl, Łódź

VII Konferencja Biologii Molekularnej

VII Konferencja Biologii Molekularnej

Thursday 09:00 (12 April)
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, Łódź

Kurs Dietetyka Sportowa - Basic Sport Nutrition

Kurs Dietetyka Sportowa - Basic Sport Nutrition

Saturday 10:00 (24 February)
Sale szkoleniowe sale konferencyjne Łódź Lloyd Woodley, Łódź

Kurs Gym Workout Theory - teoria treningu

Kurs Gym Workout Theory - teoria treningu

Sunday 10:00 (25 February)
Sale szkoleniowe sale konferencyjne Łódź Lloyd Woodley, Łódź

Zima w mieście 2018

Zima w mieście 2018

Monday 09:00 (05 February)
Oratorium im. św. Jana Bosko w Łodzi, Łódź

Konferencja Słowo, dźwięk, cisza. Sztuka audialna i radiowa II

Konferencja Słowo, dźwięk, cisza. Sztuka audialna i radiowa II

Wednesday 10:00 (11 April)
Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny, Łódź


Akademia Fact-Checkingu - warsztaty dla nauczycieli Łódź

Akademia Fact-Checkingu - warsztaty dla nauczycieli Łódź


When?

Start time: Saturday 09:00 (13 January)
End time: Saturday 14:00 (13 January)

Where?

American Corner Łódź
Matejki 32/38, Łódź

About

Serdecznie zapraszamy nauczycieli z łódzkich szkół do wzięcia udziału w warsztatach pt. “Akademia Fact-Checkingu czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami” realizowanymi przez Stowarzyszenie Demagog i przy wsparciu finansowym U.S. Embassy Warsaw pod patronatem Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego .

Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2018 r. (sobota) w godz. 9:00-14:00 w American Corner Łódź (adres: Matejki 32/38, Łódź).

Podczas warsztatów eksperci podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake news oraz przedstawią metody sprawdzania faktów fact-check zawartych w wypowiedziach osób publicznych. Zdobyta wiedza może być z łatwością wykorzystywana podczas pracy z uczniami, którzy najbardziej są narażeni na nieprawdziwe informacje pojawiające się w internecie.

Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezorientacji i częstego wprowadzania w błąd czytelników. Chcemy wspólnie z nauczycielami pochylić się nad problemem rzetelności i wiarygodności źródeł informacji w internecie, poszerzyć wiedzę nauczycieli na temat zjawiska fake-news, oraz wspólnie wypracować propozycje działań i programów, które mogłyby być skuteczne podczas pracy z młodymi ludźmi.

Warsztaty składają się z trzech części:
1. Fake-news
W części dotyczącej fake news uczestnicy dowiedzą się, na jakie elementy zwracać uwagę przy czytaniu informacji medialnych, oraz jakich narzędzi użyć, aby nie dać się nabrać na fałszywą informację. Porozmawiamy również o tym, w jaki sposób uczniowie mogą być bardziej uważni korzystając z informacji pojawiających się w mediach społecznościowych i na portalach internetowych oraz jak zachęcić ich do sprawdzania informacji pojawiających się w sieci.

2. Wiarygodne źródła informacji
W trakcie zajęć dotyczących wiarygodnych źródeł informacji przedstawione zostaną źródła z Polski i Stanów Zjednoczonych, które są rzetelne i godne zaufania.Wraz z uczestnikami zostanie stworzona mapa wiarygodnych źródeł informacji, która zostanie udostępniona na zakończenie projektu na naszej stronie internetowej, dzięki której uczniom łatwiej będzie weryfikować informacje.

3. Fact-checking czyli sprawdzanie faktów
W ostatniej części dotyczącej fact-checkingu przedstawiona zostanie historia tego ruchu ze szczególnym uwzględnieniem jego początków w Stanach Zjednoczonych. Wspólnie z nauczycielami zastanowimy się również jak przekonać młodych ludzi do większej wnikliwości i krytyczności w stosunku do osób publicznych i ich wypowiedzi oraz doniesień medialnych.

Szkolenie zakończy się przekazaniem certyfikatu uczestnictwa z logiem organizatora, a także Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

ZGŁOSZENIE
Aby uczestniczyć w warsztatach, należy wypełnić formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaia3r8JNWmR0PJTrMNFw_vFOJ5OHGUAdtcs0M7tGb6a2ktg/viewform

W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Patronami medialnymi wydarzenia są Rzeczpospolita, Cogito i Perspektywy.pl.

Zapraszamy do udziału.