Events around Ratusz w Rzeszowie

LoFi 'Podziemny Pejzaż' -Emiter- warsztaty Field Rec. i koncert
Music

LoFi "Podziemny Pejzaż" -Emiter- warsztaty Field Rec. i koncert

Friday 18:00 (15 December)
Podziemna Trasa Turystyczna: Rzeszowskie Piwnice, Rzeszów

Adam Nowak i Akustyk Amigos w Undergroundzie

Adam Nowak i Akustyk Amigos w Undergroundzie

Thursday 20:00 (11 January)
Underground Pub, Rzeszów

James Harries (Wielka Brytania) w Undergroundzie - Rzeszów

James Harries (Wielka Brytania) w Undergroundzie - Rzeszów

Thursday 20:00 (25 January)
Underground Pub, Rzeszów

Daniel Spaleniak w Undergroundzie - Rzeszów

Daniel Spaleniak w Undergroundzie - Rzeszów

Thursday 20:00 (18 January)
Underground Pub, Rzeszów

Kurs - Igłoterapia w rehabilitacji

Kurs - Igłoterapia w rehabilitacji

Saturday 08:00 (13 January)
Hotel Metropolitan Rzeszów, Rzeszów

Kurs skutecznego zarządzania praktyką stomatologiczną cz.1

Kurs skutecznego zarządzania praktyką stomatologiczną cz.1

Thursday 09:30 (10 May)
Grand Hotel Boutique, Rzeszów

Kurs skutecznego zarządzania praktyką stomatologiczną cz.1

Kurs skutecznego zarządzania praktyką stomatologiczną cz.1

Thursday 09:30 (18 January)
Grand Hotel Boutique, Rzeszów


ArchiCzwartek:Grzegorz Piątek, Piotr Lewicki, Ewa Mańkowska-Grin

ArchiCzwartek:Grzegorz Piątek, Piotr Lewicki, Ewa Mańkowska-Grin


When?

Start time: Thursday 17:00 (07 December)
End time: Thursday 20:00 (07 December)

Where?

Ratusz w Rzeszowie
Rynek 1, Rzeszów

About

W imieniu SARP oddział w Rzeszowie, w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI”, zapraszamy serdecznie 7 grudnia o godz. 17.00 do Ratusza w Rzeszowie na wyjątkowe spotkanie! Trójka naszych gości, porozmawia o tym iż Architektura jest najważniejsza. Piotr Lewicki wraz z Grzegorzem Piątkiem na temat książki „Rozmowy drugie” Ewy Mańkowskiej-Grin.

Spotykamy się w sali ślubów Ratusza Miejskiego (Rzeszów, Rynek 1).

PIOTR LEWICKI
polski architekt, reprezentujący Biuro Projektów Lewicki Łatak z Krakowa.

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak pracują razem nieprzerwanie od 1988 roku. Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak są absolwentami Wydziału Architektury, a Kazimierz Łatak również Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Tam też po studiach pracowali jako wykładowcy.
Wspólną pracownię prowadzą od 1995 roku. Są laureatami kilkudziesięciu konkursów architektonicznych, autorami wielu budynków, nie tylko w Krakowie. Zrealizowany konkurs na zagospodarowanie placu Bohaterów Getta w Krakowie przyniósł im nominację do europejskiej nagrody architektonicznej im. Ludwiga Miesa van der Rohe 2007, a osiedle mieszkalne Corte Verona we Wrocławiu – nagrodę główną w konkursie Brick Award 2013

EWA MAŃKOWSKA-GRIN
polska artystka, malarka, właścicielka wydawnictwa EMG.

W latach 1984-1989 studiowała na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Juliusza Joniaka, a w latach 1987-1988 na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Tsukuba w Japonii. W latach 1990-1991 była stypendystką rządu japońskiego i na tej samej uczelni studiowała podyplomowo. Wystawiała m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Tsukubie (Japonia), Velmarze (Niemcy) i Pradze. W 1989 roku zdobyła II nagrodę Przeglądu Sztuki Młodych w Krakowie.

GRZEGORZ PIĄTEK
polski architekt, krytyk i historyk architektury,

w latach 2005–2011 redaktor miesięcznika „Architektura-Murator”, od 2011 członek zarządu Fundacji Centrum Architektury.Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006).W latach 2008-2009 koordynator części architektonicznej Polska!Year – polskiego sezonu kulturalnego w Wielkiej Brytanii (organizator: Instytut Adama Mickiewicza) Kurator wystaw i projektów artystycznych związanych z architekturą. W latach 2014-2017 roku stały felietonista „Gazety Stołecznej”. Autor biografii Stefana Starzyńskiego Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (Warszawa 2016). Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2008 rok, Dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie (2009), Nagroda Literacka m.st. Warszawy w kategorii Edycja warszawska za rok 2016 za książkę Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (2017)[10] nominacje w konkursach Nagroda im. Jana Długosza[11] oraz Książka Historyczna Roku za książkę Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (2017)


ROZMOWY DRUGIE – ARCHITEKTURA JEST NAJWAŻNIEJSZA
Książka, gdzie Ewa Mańkowska-Grin rozmawia z historykami sztuki i krytykami architektury: Martą Leśniakowską, Małgorzatą Omilanowską, Martą A. Urbańską, Grzegorzem Piątkiem, Jackiem Purchlą, Romanem Rutkowskim, Kubą Snopkiem i Andrzejem Szczerskim. Rozważane tematy to między innymi: chaos urbanistyczny, odpowiedzialność za przestrzeń wspólną, degeneracja krajobrazu, ekologia w projektowaniu i urbanistyce. Rozmowy biorą początek z zagadnień ogólnych, by w trakcie dyskusji przerodzić się w diagnozę sytuacji urbanistycznej i architektonicznej Polski stawianą w oparciu o detal i konkret. Spojrzenie historyków sztuki i krytyków architektury na omawianą problematykę w wielu miejscach różni się znacząco od podejścia architektów – rozmówców pierwszego tomu serii.