Ashtanga joga i aerial joga – Kamieńczyk -weekend 20-22.10.2017

Ashtanga joga i aerial joga – Kamieńczyk -weekend 20-22.10.2017


When?

Start time: Friday 20:00 (20 October)
End time: Sunday 18:00 (22 October)
Workshop

About

Wyjątkowy weekend na, którym oprócz dyanmicznej praktyki ashtanga jogi, bedziemy relaksować się jogą na chustach , a wieczorem rozpłyniemy się przy dźwiękach skrzypc.

Wyjazd kierowany jest do każdego kto potrzebuje relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności, do osób praktykujących jogę jak również tych zupełnie początkujących ceniących sobie aktywny wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.

Warsztat jest okazją do pogłębienia i rozwinięcia praktyki jogi.

Siedlisko Ciszy – Dom Działań Twórczych to wyjątkowo urocze miejsce położone pośród gór Kotliny Kłodzkiej, oddalone od wsi, otoczone naturą, sprzyja wyciszeniu, relaksowi. Rozległy ogród, nastrojowa sala kominkowa z biblioteką, wybudowana specjalnie na potrzeby zajęć jogi sala, a wszystko wzbogacone przepyszną kuchnią domową, która nieustannie zachwyca i inspiruje każdego spędzającego czas w Kamieńczyku www.agrokotlina.pl

To również doskonałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek pieszych i rowerowych, w okolicy masyw Śnieżnika, zabytkowe Międzygórze, Dolna Morawa z wieloma atrakcjami. Zaledwie 15 km od „Siedliska Ciszy” usytuowane jest piękne, czyste jezioro w Pastvinach, stanowiące doskonałe miejsce letniej rekreacji.

http://www.miedzygorze.com.pl/
http://www.dolnimorava.cz/_pl/przezyj-z-nami-duzo-zabawy-latem-w-dolni-morava/
http://zapora-pastwiny-pastviny.czeskiegory.pl/tresc-uzytkownikow/

Ashtanga Joga to najskuteczniejsza metoda jogi dająca, zaskakująco głębokie efekty zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.Charakteryzuje się genialnie ułożoną sekwencją asan (pozycji jogi ) połączoną rytmicznym oddechem, które oczyszczają i uzdrawiają ciało czyniąc je lekkim, zdrowym, pełnym siły i witalności oraz umysł, który przepełnia się uczuciem radości, spełnienia i wewnętrzną równowagą.

Aerial Yoga jest pięknym rodzajem jogi. Na zajęciach Aerial jogi nasze ciało podtrzymywane jest dzięki hamakowi dlatego wiele asan wykonywanych jest z duża swoboda i lekkością, umożliwiając tym samym dojście do spokoju ducha i umysłu. W powietrzu ciało staje się lekkie i zwinne, pozwala odkryć nowe doznania ruchowe i uczucie wolności, tworząc przestrzeń do poznania na nowo swojego ciała . Zmysłowa i delikatna strona praktyki Aerial jogi jest obecna we wszystkich ruchach podczas gdy wytrzymałość fizyczna, psychiczna jaki i balans są wystawiane na ciągła próbę w trakcie wykonywania asan przy użyciu hamaku. Aerial joga wspiera praktykę jogi tradycyjnej.

W programie joga 2 x dziennie

Codzienna poranna praktyka ashtanga jogi z podziałem na grupy początkującą (zajęcia prowadzone) i zaawansowaną ( zajęcia w stylu Mysore)
Popołudniowe zajęcia warsztatowe (otwieranie bioder, wygięcia do tyłu, wzmacnianie mięśni wewnętrznych brzucha, sesje regeneracyjne)
techniki oddychania
zajęcia z jogi na chustach
spacery, oglądnie filmów i wieczorne biesiadowanie
wieczorny koncert na skrzypcach
Orientacyjny program dnia

7.30 – 10 praktyka jogi (zajęcia w stylu mysore, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania uczestników)
10.00 – śniadanie
11:00 – 16:00 – czas wolny
13.00 – lekkie danie lub deser
14.30-16.30 – joga na chustach
16:30 – 18:00 – zajęcia warsztatowe, pranayama, medytacja
18:00 – obiad
Warsztat rozpocznie się w piątek 20.10.17 kolacją o godz. 20.00, a zakończy się w niedzielę 22.10.17 obiadem ok godz. 17.00. Wyjedziemy wypoczęci i wspaniale zregenerowani!

Zajęcia jogi poprowadzi:

Ewa Mościńska

Nauczycielka, uczennica, mama rocznej Lidii, joginka, wierna i oddana pasjonatka ashtanga jogi. Od dziecka energiczna związana z ruchem, przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara. Niedługo potem zetknęła się z ashtanga jogą , która od pierwszego momentu urzekła ją swym pięknem i energią, stając się jej codzienną praktyką. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi / AZS Politechniki Częstochowskiej uprawnienia zawodowe nadane przez Ministra Sportu i Turystyki /, nauczyciel Ashtanga jogi. ( kurs nauczycielski z Basią Lipską Wrocław 2009 , Manju Pattabhi Jois Berlin 2010). Od ponad 12 lat praktykuje jogę pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli ( praktyka w Indiach, w Hiszpanii, w Berlinie, Portugalii). Na co dzień od ponad 6 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi wg tradycji Shri K Pattabhi Jois w Ashtanga Yoga Wrocław i Abhaya Studio Jogi, z zaangażowaniem i miłością dzieląc się swoja pasją. Dzięki regularnej codziennej praktyce oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Z radością propaguje świadomy i zdrowy styl życia.

Paulina Strzednicka

Nauczycielka, marzycielka , muzyk, podróżnik, joginka, matka dwóch przepięknych maluchów. Przygodę z Aerial Yoga rozpoczęła ponad 8 lat temu . Mieszkając na Cyprze praktykowała jogę pod okiem cudownego nauczyciela Parisa Chrystanthou( z Vinyasa Yoga Studio). To on właśnie pięknego słonecznego dnia zainspirował ją by spróbowała jogi na szarfach. Od tego dnia wiedziała , że aerial joga stanie się nieodłączna częścią jej praktyki, Mijają lata, a ona ciągle poszukuje nowych możliwości pogłębienia swojej praktyki i ścieżek duchowego rozwoju. Jej warsztaty z Aerial Jogi oferowała już w wielu miejscach, na różnych festiwalach rozwojowych, w różnych częściach Europy (takich jak Portugalia, Franca, Hiszpania, Austria, Anglia, Cypr i inne.,`) i dla różnych ludzi i grup wiekowych, zaczynając od maluszków, a kończąc na seniorach. Mieszkając w Brazylii ponad 5 lat współpracowała z grupa cyrkowa robiąc akrobacje na szarfie. Znajomość i praca z ciałem w wielu formach rozwoju ruchowego jest jej bardzo bliska. Propaguje zdrowy tryb życia i uwielbia zdrową kuchnie, Prowadzenie zajęć z Aerial Jogi jest jedną z jej pasji, muzyka to jej druga pasja. Gra na skrzypcach, śpiewa i komponuje. Organizuje koncerty relaksacyjne na bazie dźwięków skrzypiec i głosu. Jej muzyka często towarzyszy także jej warsztatom jako forma dodatkowego relaksu i ukojenia dla duszy,

Koszt: 460 zł
Osoba nie ćwicząca jogi: 350 zł.
Dzieci śpiące z rodzicami bezpłatnie,

Cena obejmuje:

zajęcia jogi, ( ashtanga i air joga )
zakwaterowanie w „Siedlisku Ciszy”
pełne, wysokiej jakości wyżywienie. ( Kuchnia wegańska i wegetariańska )
Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać przesyłając zgłoszenie drogą mailową na ashtangawroclaw@gmail.com i wpłatę (w ciągu 5 dni roboczych) zadatku* w wysokości 200 zł od osoby. Po otrzymaniu zgłoszenia odsyłamy maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca i danymi do przelewu.

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatu oraz rezerwacji
ashtangawroclaw@gmail.com tel 792-25-33-44

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (max 15 osób) DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

* Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dniaEvents around Agroturystyka Siedlisko Ciszy

Zostajemy praktykami 'Metoda Dobrego Startu'
Workshop

Zostajemy praktykami "Metoda Dobrego Startu"

Saturday 09:00 (09 December)
Pro Civitas - Szkoły i Kursy, Kielce

Benio odszedł za TM :(
Volunteering

Benio odszedł za TM :(

Tuesday 00:00 (31 October)
Kundel Bury I Kocury, Stefanowo

Wrześniowa wyprawa Enjoy the Way
Workshop
17 km »

Wrześniowa wyprawa Enjoy the Way

Saturday 11:00 (23 September)
Orle Gniazdo, Bystrzyca Kłodzka gmina

XXIV ZLOT SAS
Meetup
19 km »

XXIV ZLOT SAS

Saturday 12:00 (14 October)
Schronisko PTTK Jagodna, Bystrzyca Kłodzka

Postaw suty w lutym - czyli bystry Hard Core
Volunteering
19 km »

Postaw suty w lutym - czyli bystry Hard Core

Saturday 08:00 (03 February)
Schronisko PTTK Jagodna, Bystrzyca Kłodzka

Snowboardowo- narciarski obóz młodzieżowy Czarna Góra 2018
Other
20 km »

Snowboardowo- narciarski obóz młodzieżowy Czarna Góra 2018

Saturday 13:00 (20 January)
Czarna Góra Resort, Sienna

Dolnośląski Festiwal Muzyczny LutosAir Quintet
Music
35 km »

Dolnośląski Festiwal Muzyczny LutosAir Quintet

Sunday 19:00 (22 October)
Pałac Żelazno, Kłodzko

DFM « Podróż dookoła Świata z wiolonczelą i fortepianem »
Music
35 km »

DFM « Podróż dookoła Świata z wiolonczelą i fortepianem »

Sunday 19:00 (29 October)
Pałac Żelazno, Kłodzko