Bunt nad Wartą [film dokumentalny] - premiera

Bunt nad Wartą [film dokumentalny] - premiera


When?

Start time: Friday 09:00 (01 December)
End time: Friday 12:00 (01 December)
Lecture

About

Witam,

Jakiś czas temu po raz kolejny urodził się w mojej głowie pomysł, żeby przedstawić szerokiemu gronu historię muzyki niezależnej w Zawierciu. Jako że prowadzę audycję w niezależnym internetowym Radio Underground i właśnie jedną z nich poświęciłem tej kwestii.
Została ona bardzo pozytywnie odebrana przez słuchaczy. No cóż niektórzy byli umiarkowanie zadowoleni. Jednak mało wtedy miałem przygotowanych informacji na temat starych kapel zawierciańskich, jedynie własne wspomnienia, wspomnienia słuchaczy, materiał z wywiadu z Toxyną i dużą ilość nagrań na kasetach magnetofonowych udostępnionych przez starego dobrego załoganta, który do dziś siedzi w punk rocku (dzięki Ciechan).
Teraz jednak chciałbym się bardziej w to zaangażować, dlatego też zamierzam nakręcić niezależny dokument o scenie niezależnej w Zawierciu (lata 1980-2005).
Więc moja prośba do ludzi, którzy chcieli by pomóc mi w tej inicjatywie w jakikolwiek sposób, żeby się ujawnili i napisali do mnie na maila.

Materiały jakich będę potrzebował to:
- zdjęcia / video pochodzące z tego okresu dotyczące prób, koncertów, festiwali (Rock nad Wartą, Parks Not Dead), spotkań towarzyskich (np. w parku miejskim), pubów (Alaska, Pałacyk, Euro, Pirania), które prezentowały taką muzykę oraz dotyczące miasta z tego okresu
- nagrania audio
- kontaktów do osób, które grały w kapelach współtworzących scenę niezależnej muzyki w Zawierciu, ich znajomych, osób skupionych wokół subkultur punk, rasta, sharp, rudeboy
- skany plakatów, biletów, okładek kaset, płyt CD

Chodzi mi głównie o zespoły takie jak:
- The Garage
- Katar
- Zakażenie
- Toxyna
- Relanium
- Makijaż
- Lewatywa
- Sunrise
- Awaria (Poręba)
- NHSD
- Doktryna
- Cabana (Łazy)
- Ska' lamity
- Zakkazaka
- The Lumpers
- Host
- ZSRE
- Eutanazja '77 (Poręba/Siewierz)
- Mekheke
- Unity
- Kalafior (Będzin)
- Fire in the Hole
- Animal Section

Lecz jeśli istniały jeszcze jakieś inne projekty punkowe, reggae, ska, oi! to z przyjemnością mogą się również znaleźć informacje o nich.
Mam nadzieję, że uda się zrealizować ten projekt do końca tego roku, jakby się coś zmieniło to będę Was informował na bieżąco o postępach prac.

Projekt tworzony jest starą, dobrą i sprawdzoną metodą D.I.Y.!

Dziękuję wszystkim z góry. Mój mail to: tezetenpank@gmail.com