Czternastodniowy Militarny Obóz Szkoleniowy dla dorosłych

Czternastodniowy Militarny Obóz Szkoleniowy dla dorosłych


When?

Start time: Saturday 08:00 (07 July)
End time: Saturday 08:00 (21 July)

About

Założenia szkoleniowe

Głównymi celami obozu są poprawienie kondycji, sprawności i ogólnej wydolności fizycznej, wyciszenie organizmu poprzez medytację. Szkolenie obejmuje naukę przetrwania w trudnych warunkach, naukę obsługi broni, strzelectwo, samoobronę, poznanie podstaw taktyki i technik wojsk specjalnych. Podczas obozu odbędzie się spływ kajakowy z noclegiem w lesie i powrotem na rowerach podczas którego Kursanci będą musieli wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Wprowadzone będą również zajęcia uczące pracy w zespole i elementy współzawodnictwa.

Wybrane elementy programu:
1. Zajęcia ogólnorozwojowe oraz szkolenie siłowe, sprawnościowe, kondycyjne i wytrzymałościowe.
2. Zajęcia strzeleckie, postawy strzeleckie, precyzyjne strzelanie.
3. Szeroko pojęte akcje dywersyjne i partyzanckie, terenoznawstwo, maskowanie, taktyka zielona i czarna.
4. Różne techniki walki wręcz.
5. Elementy wywiadu.
6. Taktyczna pierwsza pomoc.
7. Zasady ochrony, jazdy, desantu z pojazdu wojskowego.

Instruktorzy
Szkolenia prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w służbach wojskowych.

Warunki
Obóz zorganizowany będzie na terenie ośrodka Cztery Pory Roku w Bornem Sulinowie. Kursanci będą zakwaterowani w dużych namiotach wojskowych, typu “NS”.
Uczestnicy będą spali na łóżku typu “kanadyjka”. Będą mieli do dyspozycji koce oraz wojskowe materace. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu.
Na terenie ośrodka znajduje się zaplecze sanitarne, kantyna, strzelnica.
Gwarantujemy pełne wyżywienie wraz z wyżywieniem specjalnym stosowanym przy dużym obciążeniu fizycznym – pięć posiłków dziennie.
Mundur polowy (dla każdego Kursanta bezzwrotnie)
Dojazd we własnym zakresie.
Ze względu na konieczność wyciszenia organizmu dostęp do telefonów będzie ograniczony. Kurs jest prowadzony w trzech turach. Każda tura to trzy dni, po czym jest dzień przewidziany na wyciszenie oraz egzamin. W tym dniu każdy kursant będzie miał możliwość wykonania jednego telefonu (3 min.) W ostatnim dniu kursu odbędzie się egzamin końcowy Pierwszego Etapu Szkolenia.
Istnieje możliwość przerwania szkolenia w trakcie obozu poprzez uderzenie w dzwon.

Cena obejmuje
Naukę - zajęcia z instruktorami strzelectwa i samoobrony, zakwaterowanie z zapleczem sanitarnym, pełne wyżywienie wraz z wyżywieniem specjalnym stosowanym przy dużym obciążeniu fizycznym, jedną całodniową wojskową rację żywnościową, zajęcia z użyciem pojazdów, mundur, spływ kajakowy, wypożyczenie rowerów, zajęcia relaksacyjne, materiały pirotechniczne, gwarantujemy dostęp do sprzętu umożliwiającego przeprowadzenie szkoleń (pojazdy wojskowe kołowe i gąsienicowe, gumowe noże, noże do rzucania, repliki granatów oraz min, repliki broni), Dostęp do strzelnicy, amunicję. Ubezpieczenie NW. Certyfikat wraz z odznaką na koniec kursu.

www.legionborne.prv.pl
tel. 570127290
e-mail: legionborne@onet.pl