Events around San Esco Bar Pub&Cocktail Bar

Zostajemy praktykami 'Metoda Dobrego Startu'
Workshop

Zostajemy praktykami "Metoda Dobrego Startu"

Saturday 09:00 (09 December)
Pro Civitas - Szkoły i Kursy, Kielce

Benio odszedł za TM :(
Volunteering

Benio odszedł za TM :(

Tuesday 00:00 (31 October)
Kundel Bury I Kocury, Stefanowo

Praktyk Tańca - 21-22.10.2017
Workshop

Praktyk Tańca - 21-22.10.2017

Saturday 12:00 (21 October)
Dance Control, Warsaw

Spotkanie Wielkopolskiego Koła Regionalnego IIA Polska
Other

Spotkanie Wielkopolskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Monday 17:00 (25 September)
IIA Polska, Warsaw

Szpitale bez aborterów - pikiety w całej Polsce!
Shopping

Szpitale bez aborterów - pikiety w całej Polsce!

Saturday 11:00 (30 September)
Fundacja Pro - Prawo do Życia, Warsaw

Raz, Dwa, Trzy Młynarski / Warszawa
Music

Raz, Dwa, Trzy Młynarski / Warszawa

Sunday 18:00 (29 October)
Filharmonia Narodowa w Warszawie, Warsaw

500-lecie Reformacji
Music

500-lecie Reformacji

Friday 19:30 (27 October)
Filharmonia Narodowa w Warszawie, Warsaw

Brahms i 'druga szkoła wiedeńska'
Music

Brahms i "druga szkoła wiedeńska"

Friday 19:30 (13 October)
Filharmonia Narodowa w Warszawie, Warsaw


Filmowe wtorki - Dominican Movie Night at San Esco Bar

Filmowe wtorki - Dominican Movie Night at San Esco Bar


When?

Start time: Tuesday 20:00 (05 September)
End time: Tuesday 20:00 (19 September)

Where?

San Esco Bar Pub&Cocktail Bar
Świętokrzyska 18, Warsaw
Music

About

Zapraszamy miłośników bachaty oraz tych, których fascynuje kultura Republiki Dominikany na wrześniowy towarzyski mini-cykl filmowy. Zobaczymy zarówno dokumentalne filmy o kultowych bachateros i muzyce z Dominikany, jak i dominikańskie komedie z wątkami muzycznymi, które wprowadzą Was w klimat tego kraju oraz zapewnią dużo śmiechu. Startujemy we wtorki o 20:00 a bezpośrednio po filmie zapraszamy na imprezę Dominican Night w tych samych rytmach: bachata, merengue, salsa, reggaeton i dembow. Wszystko w centrum Warszawy, w San Esco Bar przy Metrze Świętokrzyska. Wstęp oczywiście wolny!

Filmy są po hiszpańsku z angielskimi napisami. Dacie radę :)

ROZKŁAD JAZDY:
5 września: Santo Domingo Blues: Los Tigueres de la Bachata
12 września: Sanky Panky
19 września: El Duque De La Bachata
26 września: Perico Ripiao

Opisy filmów:
---------------------------------
5 września:
"Santo Domingo Blues: Los Tigueres de la Bachata"
USA/Dominican Republic, 75 min., 2004
Reżyseria: Alex Wolfe

Fascynująca opowieść o tym jak bachata, gatunek muzyczny niegdyś oczerniany przez latynoskie wyższe sfery jako sprośne muzyczne tło burdeli i wulgarnych klubów nocnych, zaczęła konkurować z merengue i salsą o palmę pierwszeństwa wśród muzyki latynoskiego świata. Występy, wywiady z pierwszej ręki i wymowne sceny terenowe z udziałem gitarzysty, wokalisty i kompozytora Luisa Vargasa oraz jego kolegów bachateros (m.in. Raulin Rodriguez, Joan Soriano, Luis Segura, Anthony Santos), przedstawiają widzom nie tylko słodko-gorzkie dzieje sukcesu pewnego artysty-imigranta, ale też pozwalają zrozumieć ten szkalowany kiedyś styl muzyczny. Podążając za Vargasem w jego przejmującej podróży z Nowego Jorku do rodzinnego miasta Santa Maria w Republice Dominikańskiej, nagradzany reżyser i producent Alex Wolfe snuje historię przemiany bachaty z „pieśni goryczy” w symbol dominikańskiej dumy narodowej.
---------------------------------
12 września:
"Sanky Panky" (2007)
Reżyseria: José Enrique Pintor

Obyczajowo :). Genaro dostaje pracę w nadmorskim hotelu, licząc na poślubienie Amerykanki i przeprowadzkę do Nowego Jorku w poszukiwaniu lepszego życia. Spotyka turystkę imieniem Martha i wszystko wydaje się iść zgodnie z planem, dopóki nie pojawia się jej chłopak... W filmie zobaczymy m.in. koncert Aventury i wejdziemy za kulisy.
---------------------------------
19 września:
"El Duque De La Bachata"
Reżyseria: Adam Taub

Film poświęcony tytułowemu "El Duque" (Księciu), czyli Joan Soriano - wykonawcy znanego na chyba wszystkich polskich parkietach bachatowych utworu "Vocales de amor".

Joan pochodzi z bardzo muzykalnej lecz skromnej, wielodzietnej wiejskiej rodziny. Swoją pierwszą gitarę zbudował z metalowej puszki i żyłki wędkarskiej - i tej drogi już się nie wycofał. Dziś Soriano gra bachatę na gitarze ze stalowymi strunami, z czułością i werwą. Natchnięty afrykańską inspiracją rytm przenikający jego muzykę uczynił go ulubieńcem tancerzy. W trakcie filmu będziecie mieli okazję towarzyszyć mu w drodze do realizacji swojej pasji i zapewnienia lepszego bytu najbliższym: poprzez wspomnienia dziecięcej fascynacji muzyką i licznych wyrzeczeń (m.in. powrotu do pracy w rodzinnym gospodarstwie kosztem szkoły), opowieści rodziców i rodzeństwa (kilkoro występuje razem z Joanem!), występy w rodzinnych okolicach, aż po trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych wraz ze "starą gwardią" pionierów bachaty z początków drugiej połowy XX wieku.

Twórcą filmu jest Adam Taub - reżyser dokumentalista oraz świetny tancerz, instruktor i promotor dominikańskiej muzyki, tańca i szerszej kultury. Adam aktywnie popularyzuje bachatę i jej korzenie m.in. na licznych festiwalach tanecznych na świecie - Polskę odwiedził nieco ponad rok temu, prowadząc prezentację i warsztaty taneczne na Bachata Lovers Festival Winter Edition w grudniu 2015 roku. Film jest owocem jego pobytu na Dominikanie, życia wspólnie z rodziną Soriano i poszukiwania wiedzy o historii oraz teraźniejszości bachaty u samego źródła: wśród Dominikańczyków.
---------------------------------
26 września:
"Perico Ripiao" (2003)
Reżyseria: Ángel Muñiz

Szalona komedia drogi. Trzech skazanych przestępców ucieka z więzienia zabierając ze sobą jedynie güirę, tamborę i akordeon – wszystkie instrumenty tradycyjnej dominikańskiej muzyki merengue típico, potocznie zwanej właśnie perico ripiao. W trakcie podróży spotykają sporo ciekawych postaci i zmuszeni są użyć swych zdolności muzycznych by dotrzeć do domu.

ZAPRASZAMY!