Grupa Praktykująca NVC - Dzierżoniów

Grupa Praktykująca NVC - Dzierżoniów


When?

Start time: Friday 18:00 (02 February)
End time: Friday 20:30 (02 February)

About

Na pierwszym spotkaniu grupy:
- ustalimy cele i strategie grupy, czyli jak będziemy pracować
- pochylimy się nad potrzebami i zobaczymy jak możemy planować aby brać pod uwagę potrzeby każdego,
- porozmawiamy o tym co to jest sednem NVC, co to jest empatia i jak odkrywać potrzeby swoje i innych ludzi, ukryte za słowami.
Jeśli chcesz popraktykować NVC, aby budować pełne życia i autentyczności relacje ze sobą i innymi - zapraszamy!
Bądź z nami w piątek 2 lutego o godzinie 18.00 w Dzierżoniowie!

ZAPISY: Iwona Bukowska-Jarosz - ,
tel: 604 524 542
TERMINY: piątki 18.00 - 20.30
MIEJSCE: w zależności od liczebności grupy - podamy wkrótce
INWESTYCJA: 40 - 160 zł za spotkanie (w zależności od Twoich możliwości) - zależy nam, aby spotkania były dostępne dla każdego i aby jednocześnie wziąć pod uwagę potrzeby prowadzących, więc Ty decydujesz ile chcesz zapłacić.
------------------------------------------------------------------------------------------
Cykl spotkań służących poznawaniu i praktykowaniu porozumienia w idei Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) Marshalla B. Rosenberga.

Jeśli:
✔ poszukujesz radości w relacjach
✔ chcesz przyjrzeć się swoim relacjom, swoim wyborom i przekonaniom
✔ chcesz zobaczyć powody nieporozumień i konfliktów, aby móc świadomie kształtować relacje.
✔ chcesz rozwijać i pielęgnować oparte na wzajemnym szacunku oraz zrozumieniu relacje, pogłębić swoją umiejętność budowania autentycznego i głębokiego kontaktu ze sobą i z innymi
te spotkania są dla Ciebie!

Tematy poruszane podczas spotkań:
• Jak słuchać i jak mówić by być usłyszanym
• Jak wyrażać swoje uczucia i potrzeby
• O tym, co trudne w relacjach - praca z przekonaniami
• Co robić ze złością, wstydem i poczuciem winy
• Granice - stawiać je?
• Empatia dla siebie i dla drugiego
• Jak prosić, by wzbogacać życie

i wiele innych żywych i ważnych tematów wg potrzeb zgłaszanych przez uczestników.

Grupa ma charakter otwarty - każdy może dołączyć w dowolnej chwili. Jeśli chcesz dołączyć w trakcie trwania grupy, a dopiero zaczynasz poznawać NVC rekomendujemy uczestnictwo w warsztacie wprowadzającym do NVC przed dołączeniem do grupy, aby w pełni skorzystać ze spotkań.
Jedno lub dwudniowe warsztaty wprowadzające do świadomej komunikacji w idei NVC będą odbywały się raz na dwa miesiące. Śledź FP Joanna Nowicka. Przestrzeń Porozumienia - Mediacje, Coaching, Warsztaty.
_ _ _ _ _ _ _
RAMOWY PLAN SPOTKAŃ*

Cykl spotkań w co drugi piątek - pierwsze spotkanie 2 lutego 2018 od 18.00 do 20.30 - po wcześniejszym zgłoszeniu udziału do Iwony - iwonabukowskajarosz@gmail.com

Rozpoczniemy wprowadzeniem do empatycznej komunikacji, czyli fundamentami NVC. Podczas kolejnych spotkań będziemy kontynuować praktykę 4 kroków w żywych przykładach na naszych sytuacjach oraz poznamy inne narzędzia NVC.

16.02.2018 - Fundamenty NVC cd
02.03.2018 - Co widzisz? Obserwacja czy Interpretacja? (4 kroki)
16.03.2018 - Co się w Tobie dzieje? Uczucia (4 kroki)
30.03.2018 - Dotrzeć do sedna. Potrzeby (4 kroki)
13.04.2018 - Czy „proszę” wystarczy? – Prośba czy żądanie? (4 kroki)
27.04.2018 - Praktyka 4 kroków - empatia dla siebie i dla drugiego - 4 pary uszu
25.05.2018 - Jak zarządzać swoimi relacjami
08.06.2018 - przywitaj swoją złość i wyraź ją w pełni
22.06.2018 - Co z tym wstydem?

a dalej to zobaczymy :)

*plan jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb uczestników i procesu.
_ _ _ _ _ _ _

PROWADZENIE I MENTORING:

ASIA NOWICKA – trenerka, mediatorka, coach i praktyk w idei NVC. Od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem postawy na jakość życia, a odkąd jest mamą 7 letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication, The Work i Rodzicielstwa Bliskości, i które praktykuje i upowszechnia. Prowadzi warsztaty, grupy empatii i praktykujące NVC, mediacje, coaching, sesje empatyczne i mentoring również online, via skype. Ukończyła Szkołę Coachingu Lilianny Kupaj oraz Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, brała udział w wielu warsztatach NVC z certyfikowanymi trenerami min.: Hugo A. Roele, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Godfrey Spencer, Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Ania Mills, Kay Rung, Liv Larsson, Miki Kashtan, Towe Widstrand, Shone Cameron, Roberta Krzisnika, Kathleen Macferran oraz w intensywnym 9 dniowym treningu „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Plantener. Ukończyła roczne Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy. Uczestniczyła w 10 dniowym, międzynarodowym intensywnym treningu NVC. Przygotowuje się do procesu certyfikacji CNVC. Wciąż jest w drodze na ścieżce rozwoju. Ukończyła roczny kurs mediacji z Yoramem Mosenzonem oraz Studia Podyplomowe Porozumienia Bez Przemocy. Obecnie w trakcie Studiów Podyplomowych Train The Trainers NVC na Collegium Civitas.Uczestniczy w warsztatach Train The Trainers, superwizjach i asystuje certyfikowanym trenerom.
„Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.
Więcej informacji na: Joanna Nowicka. Przestrzeń porozumienia - Mediacje, Coaching, Warsztaty.

Iwona Bukowska-Jarosz -