Joga u stóp Himalajów 13 - 30 września 2018 - trzecia edycja

Joga u stóp Himalajów 13 - 30 września 2018 - trzecia edycja


When?

Start time: Thursday 10:00 (13 September)
End time: Thursday 20:00 (13 September)

Where?

Equanimus JOGA w Wilanowie
Sarmacka 4b m.27, Wilanów

About

JOGA< ZWIEDZANIE< TREKKING
TERMIN: przylot 13 września - powrót dwie opcje: 27 września 2018 lub 30.09 po 3-dniowym kursie medytacji w klasztorze Tosamling.

GDZIE: Manali, Dolina Kulu i Spiti, pasmo Pir Panjal i Himalaje Wysokie w stanie Himachal Pradesh,

Oczarowana przyrodą i kulturą Himalajów Zachodnich Indii zapraszam kolejny raz do stanu Himachal Pradesh na zwiedzanie, jogę i trekking!

Zaczniemy w Manali - uroczym kurorcie u przedgórza Himalajów. Zwiedzimy okolicę Manali i zachwycimy się starą lokalną architekturą, jaka zachowała się jeszcze w tym regionie, oraz miejscowymi obyczajami.

W ciągu sześciodniowego trekkingu przejdziemy najpiękniejszą trasę tej okolicy - przez przełęcz Hamta 4480 m. Przełęcz Hamta łączy zieloną dolinę Kullu z surową doliną Lahaul i dalej Ladakhiem. Granica stref klimatycznych w tym miejscu jest tak ostra, że zapiera dech w piersi. Z wielkiego nawisu skalnego niczym gigantyczny balkon spojrzymy na rozległą panoramę półpustynnego Lahaul.

Z Hamta nasza droga poprowadzi do jeziora Chandra na wysokości 4270 m. U brzegów jeziora zanocujemy pod rozgwiezdżonym niebem. Stamtąd jeepami dojedziemy Kaza, aby poczuć tybetańskiego ducha tej okolicy. Zwiedzimy podbliski klasztor Tabo, przejedziemy kolejką nad doliną rzeki. Nocleg w Kaza, stolicy Spiti.Po powrocie z trekkingu 3 dni będziemy wypoczywać w pięknym drewnianym domu gościnnym w Jhibi. na południe od Manali, ćwicząc jogę.

Następnie dla części osób będzie to koniec wyprawy i powrót do Polski, zaś pozostała część osób, które biorą udzial w kursie medytacji w Tosamling, przejedzie samochodami do klasztoru... Po kursie i dla nas tez przyjedzie czas powrotu.

RAMOWY PLAN WYPRAWY:
DZIEŃ 1/13.09: Przylot do New Delhi oraz przelot New Delhi - Kullu. Przejazd taksówkami z Kullu do Manali i zakwaterowanie w hoteliku. Odpoczynek, powitalny obiad i spotkanie organizacyjne.

DZIEŃ 2 - 5/14-16.09: Zwiedzanie Manali (wys. 2100 m) i okolic: światynia Hadimba, Old Manali i Vashisht ze świętymi gorącymi żrodłami. Dodatkowa atrakcja przy dobrej pogodzie: spływ rzeką Beas..., Wycieczki aklimatyzacyjne min. przełęcz Rohtang. JOGA.

DZIEŃ 6 - 10/17-22.09 : trekking na przełęcz Hampta 4270 m i do jeziora Chandratal 4250 m,

trekking dzień 1: przejaz z Manali do Jobra. I trek z Jobra na łakę, gdzie rozbijemy namioty na nocleg. (ok 30 min, nocleg na 2990 m).

trekking dzień 2: Jobra do Jwara 7 km. ok 6 godz..nocleg na 3375 m. Przekraczanie strumieni...

trekking dzień 3 Jwara do Balu ka Ghera 5 km. 4/5 godz. nocleg na 3785 m.

trekking dzień 4: Balu ka Ghera do Shea Goru przez przełęcz Hamta. 6,5 km, 9 godz.nocleg na 3775 m. Szczytowy dzień trekkingu. Przejscie przez przełecz na wysokości 4470 m. Widoki.

trekking dzień 5: Shea Goru do Chhatru. 7 km. 5 godz. przejazd do Chandratal. Nocleg nad jeziorem.

trekking dzień 6. z Chandratal przejazd do Kaza - miasteczka w dolinie Spiti - i zwiedzanie, wycieczka do klasztoru Tabo (freski!) oraz do Hikkim, gdzie znajduje się najwyżej położony urząd pocztowy - 4440 m. - skąd wyślemy kartki pocztowe :) Przejażdżka kolejką górską... na korbkę :)

DZIEŃ 12 - 14/23-26.09 : Przejazd z Kaza do Jhibi. Kolejne dni to odpoczynek i JOGA w pięknym drewnianym domu gościnnym w Jhibi w dolinie Kullu. dla chętnych loty paralotnią nad doliną Kullu.

DZIEŃ 15/27. 09 przejazd do klasztoru Tosamling k. Sidhpur na kurs medytacji ok. 5,5 godz.tosamling.com // lub przejazd na lotnisko Kullu i lot Kullu - Delhi, a następnie Delhi - Warszawa.

DZIEŃ 15 - 17/27 - 30.09 - kurs medytacji w Klasztorze Tosamling. Zakończenie kursu w niedzielę 30.września o godzinie 14., przejazd na lotnisko i powrót do Polski.
WARUNKI:w Manali i Jhibi noclegi w pensjonatach w pokojach 2 osobowych, wyzywienie we własnym zakresie. W czasie trekkingu - noclegi w namiotach dwuosobowych (5 nocy), wyzywienie wegetariańskie przygotowywane przez naszego kucharza. Stopień trudności trekkingu: umiarkowany.

WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW: dobra forma fizyczna umożliwiająca wędrówkę górską (max w szczytowym dniu 9 godzin), oraz upodobanie do takiego wysiłku. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. JOGA - wcześniejsze doswiadczenie w jodze Iyengara nie jest konieczne, choć mile widziane.

INFORMACJE NA TEMAT KURSU MEDYTACJI http://thosamling.com/general-information-what-to-bring-and-faq.html. Po utworzeniu sie grupy będziemy zapisywac się na kurs mailowo.

Co zabrać ze sobą:

DO JOGI:mata do jogi, pasek i pianka, Na ZWIEDZANIE: lekkie ubrania, zasłonięte kolana i ramiona, temp. do 25 stopni NA TREKKING: plecaki duzy 65 l. i mały 45 l, śpiwór do minus 5 stopni, ciepla kurtka i czapka, rękawiczki, buty do chodzenia po górach - mocne. Za dnia jest bardzo ciepło - do 25 stopni, ale nocą chłodno. SZCZEGÓŁÓWA LISTA ZOSTANIE WYSŁANA UCZESTNIKOM.


KOSZT: 2600/2800 (przelot) + 1000 zł + 450 dolarów.

W tę kwotę wliczony jest:
- przelot w obie strony Warszawa – Delhi - zależnie od ceny biletów lotniczych, ale nie więcej niż 2200 zł, plus samolot do Kullu to 400/600 zł.

- trekking 6 dniowy z noclegami w namiotach, z pełną obsługą instruktorów, przewodników, tragarzy i kucharzy,

- noclegi w hotelikach

- zajęcia JOGI (2 godz./dziennie) praktyka i teoria – kiedy nie wędrujemy.


Do pozostałych kosztów własnych należy wliczyć:
transport samochodami z lotniska , ubezpieczenie, wiza indyjska (50 $ ) , wyżywienie na miejscu około 50 zł dziennie – ok 220 dolarów, napiwki, bilety wstepu do muzeów, własne zakupy i dodatkow przejazdy.

- ewentualne szczepienia (nie ma szczepień obowiązkowych do Indii, pólnoc jest bardzo bezpieczne, ale profilatycznie mozna się zaszczepić – szczegółowe informacje pózniej)

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA MIEJSCA: kasia@equanimus.pl.
Przy zgłoszeniu proszę o informację czy powrót 27.09 czy 30.09 po kursie medytacji w klasztorze Tosamling.

Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 500 zł, kolejna wpłata w wysokości 500 zł na miesiąc przed wylotem.

Szykujemy pieniądze na bilet ok. 2600 zł oraz wizę 260 zł.

Ze sobą zabieramy dolary lub euro (15 dziennie wystarczy) czyli około 200 €

Uczestnicy po zgłoszeniu się otrzymają szczegółowe informacje przygotowujące do wyprawy.
UWAGA: bilety na przelot Warszawa – Delhi i Delhi – Dharamsala kupujemy sami. Kiedy pojawi się zadowalająca promocja (może to być już w maju, otrzymacie ode mnie sms oraz mail z dokładnymi danymi do kupna.

Minimalna liczna uczestników, aby wyjazd się odbył to 8 osób, maksymalna 12.

Na zdjęciu nasza grupa na Triundzie tuz przed wyruszeniem wyżej na przęłećz Indrahar 4350m, początek pazdziernika 2017.

19 maja odbędzie się pokaz sklajdów z poprzednich wypraw - to znakomita okazja aby dowiedzieć sie więcej, zadac pytania i poznac się. Szczegóły niebawem na stronie.

Gorąco zapraszam do wspólnej przygody! :)Upcoming events at Equanimus JOGA w Wilanowie

Wakacyjny warsztat jogi z Tomkiem Pyrzewiczem w Mandali.

Wakacyjny warsztat jogi z Tomkiem Pyrzewiczem w Mandali.

Saturday 17:00 (11 August)
Equanimus JOGA w Wilanowie, Wilanów

Events around Equanimus JOGA w Wilanowie

Konferencja World Business Experience - Gary Vaynerchuk w Polsce
1000 m »

Konferencja World Business Experience - Gary Vaynerchuk w Polsce

Thursday 09:00 (27 September)
Milewski & Partnerzy, Warsaw

Kasia Kowalska akustycznie TRIO // Warszawa
1000 m »

Kasia Kowalska akustycznie TRIO // Warszawa

Monday 20:30 (15 October)
Kuźnia Kulturalna, Wilanów

Stoi na stacji lokomotywa. Parowozownia, Skierniewice i okolice.
1350 m »

Stoi na stacji lokomotywa. Parowozownia, Skierniewice i okolice.

Sunday 07:15 (24 June)
Arktour WHU Arkadiusz Żołnierczyk, Warsaw

Kurs osteopatia czaszkowo-krzyżowa, 4 dni
3.2 km »

Kurs osteopatia czaszkowo-krzyżowa, 4 dni

Saturday 09:00 (23 June)
Centrum Wiedzy Praktycznej, Warsaw

Zawody Otwarte Ks Cover
4.4 km »

Zawody Otwarte Ks Cover

Sunday 09:00 (02 December)
Strzelnica Warszawianka, Warsaw

Big Book Festival 2018 - Duży Festiwal Czytania. Ekspedycja!
Festival
4.5 km »

Big Book Festival 2018 - Duży Festiwal Czytania. Ekspedycja!

Friday 20:00 (22 June)
Arena Wspinaczkowa Wgórę, Mokotów

Warsaw Holi Festival - Święto Kolorów w Warszawie
Festival
6.1 km »

Warsaw Holi Festival - Święto Kolorów w Warszawie

Saturday 16:00 (23 June)
Baseny Kora, Warsaw