Metoda Arvigo® - W trosce o siebie/ Self Care ~ Arvigo® Poland/

Metoda Arvigo® - W trosce o siebie/ Self Care ~ Arvigo® Poland/


When?

Start time: Friday 10:00 (02 February)
End time: Sunday 17:00 (04 February)

Where?

Malinesya
Lipków ul.P. Jakubowicza 51, Lipków

About

[English below]

Na kursie nauczysz się masażu brzucha oraz poznasz proste sposoby na poprawę ogólnego stanu zdrowia, zwłaszcza w obszarze płodności oraz trawienia. Metoda jest skuteczna zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

Jeśli miewasz bóle brzucha, problemy z trawieniem, bolesne lub nieregularne miesiączki, cierpisz na bezpłodność, masz niski poziom energii, czy bóle głowy, a może po prostu pragniesz zadbać o swoje ciało. ten kurs może być dla Ciebie.

Pierwszy z trzech poziomów treningu metody Arvigo® jest osobistą podróżą ku uzdrawianiu. Uczestnictwo w poziomie pierwszym treningu nie wymaga żadnych kwalifikacji. Poziom 2 i 3 treningu pozwala na korzystanie z metody w pracy z klientami i wymaga kwalifikacji z zakresu anatomii i fizjologii.
Wyjątkowe w terapii Arvigo jest to, że odzyskujesz moc, ucząc się masować własny brzuch, wspierając swoje zdrowie, ale przede wszystkim przejmując kontrolę nad własnym samopoczuciem, zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym.
Na warsztatach poznasz techniki masażu brzucha pochodzące od starożytnych Majów. Dowiesz się także dlaczego warto dbać o miednicę, w jaki sposób to robić, doświadczysz medytacji
prowadzonych oraz dostaniesz sugestie dotyczące stylu życia. Przede wszystkim jednak odzyskasz połączenie z tą częścią ciała, co pozwoli przyjrzeć się własnym uwarunkowaniom i doświadczeniom.

Więcej informacji znajdziesz na:
http://arvigoselfcarepoland.weebly.com/
www.arvigotherapy.com
www.womens-journey.com

oraz na stronie Instytutu Arvigo:
https://arvigotherapy.com/content/self-care-training-february-2018-de-gast

Uczestnicy o kursie Arvigo:

"Od dziecka bardzo często bolał mnie brzuch - głównie ze stresu. Nawet jak nie bolał to był bardzo napięty. Jakbym gromadziła tam cały stres. Dzięki warsztatowi z Gloria dostałam narzędzie Self Care czyli codzienny masaż brzucha, który robię samodzielnie. Po kilku tygodniach codziennej własnej praktyki czuje jak to wieloletnie napięcie się rozpuszcza. Odzyskałam kontakt z brzuchem, czuje się bardziej całością, zadbana i otoczona miłością."
Lena Klaudel, archeolog, PR ekspert, mama 8 letniej Mili. Mam dwa psy, super chłopaka i mieszkam w lesie
"Uwielbiam Arvigo, najbardziej za to, że można go wykonywać samodzielnie. Chciałam się skontaktować z moją macicą. Stosowanie masażu dwa razy dziennie przez dwa tygodnie pozwoliło mi pozbyć się kataru siennego. Przestałam też mieć zaparcia. Jestem zdumiona nie podejrzewałam, że można się tak szybko uzdrowić!"
Sara de Hond

Jeśli jesteś zainteresowana/y kursem napisz do Kasi Emilii na: little.sacred@gmail.com
Data: 2-4 lutego 2018
Piątek, 10-18; Sobota, 10-18; Niedziela, 10-17

Każdy/a uczestnik/czka otrzyma 30 minutową prywatną sesję edukacyjną, która odbędzie się poza zajęciami, dlatego niektóre osoby poprosimy o wcześniejsze przybycie, a inne o pozostanie po zajęciach. Postaramy się dopasować sesje do osobistych potrzeb.
Koszt:
Około 1700 zł (w zależności od kursu dolara i euro), a dokładnie 98 dolarów plus 295 Euro
Plus koszt wyżywienia i zakwaterowania 330 zł od osoby (trzy wegetariańskie posiłki dziennie i dwa noclegi na poddaszu).

Miejsce: Lipków ul.P. Jakubowicza 51
https://www.facebook.com/pg/malinesya/about/?ref=page_internal
Potwierdzenie rezerwacji miejsca odbywa się po wpłacie 98 dolarów poprzez stronę Instytutu Arvigo*
https://arvigotherapy.com/course/all

Pozostałą część kwoty, czyli 348 Euro lub 295 Euro (uczestnicy z Europy Wschodniej mają zniżkę) należy wpłacić do 10 stycznia 2017 na konto Glorii**

*98 dolarów jest przeznaczone na projekty charytatywne w Belize, które wspierają ochronę lasów deszczowych i nauczają dzieci historii ich przodków oraz przekazują im wiedzę na temat ziołolecznictwa. Więcej informacji znajdziesz na: http://rainforestrem.tripod.com/ixchel.htm.

** rezerwacją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 98 dolarów poprzez stronę Arvigo®.
Miejsce: Warszawa lub okolice, w trakcie ustalania

Ilość miejsc ograniczona

Warsztaty prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na polski.
Co zabrać:
Podczas kursu dostaniesz podręcznik, ale przywieź zeszyt i długopis. Weź też wygodne ubrania, kapcie, ciepłe skarpety i chusty. Dobrze jest unikać obcisłych ubrań z zamkami. Jeśli masz taką możliwość, możesz także przywieźć koc. Zabierz ze sobą ręcznik do twarzy oraz termofor.

Jeśli chcesz zrezygnowac z kursu po dokonaniu pełnej wpłaty skontaktuj się z Glorią: womensjourney.info@gmail.com

Opłatę za kurs (pomniejszona o zaliczkę) zwracamy do 45 dni przed rozpoczęciem zajęć.
W przypadku rezygnacji w ciągu 45 dni przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz pieniądze tylko jeśli na twoje miejsce znajdzie się inny uczestnik.

Ubezpieczenie:
Upewnij się, że na czas warsztatów masz ubezpieczenie zdrowotne.
Metoda Arvigo oparta o tradycyjną medycynę Majów®
Wsparcie zdrowia układu płciowego i pokarmowego
Fascynująca historia dr Rosity Arvigo i jej praktyka ze wspaniałym szamanem z Belize Don Elijio Panti została udokumentowana w jej książce “Sastun: My Apprenticeship with a Maya Healer”. Rosita urodziła się w Chicago. W latach osiemdziesiątych postanowiła przeprowadzić się z rodziną do Belize, by żyć blisko natury. Pracowała tam jako naprapata (kierunek zbliżony do osteopatii) i zielarka.
Don Elijio Panti był szanowanym członkiem starszyzny w swojej społeczności, ale nie miał następcy, który by poznał od wieków przekazywane ustnie tradycyjne sposoby uzdrawiania. Młode pokolenie było nastawione na korzystanie z lekarzy i medycyny zachodniej. Dona Elijio postrzegano jako kogoś, kto jest staromodny. Nadal jednak przychodzili do niego ludzie, których nie było stać na lekarzy lub dla których był ostatnią deską ratunku. Pomagał pacjentom dawką poczucia humoru i tradycyjnymi, pochodzącymi z lasów deszczowych, lekarstwami, a także modlitwami i podejściem duchowym. Jego skuteczność była zdumiewająca. Rosita chciała się uczyć od tak wielkiego uzdrowiciela. Zobowiązała się, że będzie jego uczennicą. Okazało się to trudniejsze niż mogłaby przypuszczać. Jego umiejętności miały być przekazane komuś z jego rodziny, by mogły pozostać w jego społeczności. Ta praca była elementem kultury Majów od tysięcy lat i Elijio nie chciał by przepadła z ziemi jego przodków. Wiedział, że w pewnym momencie „gringa”, kobieta z zagranicy, wróci do swojego kraju i swojej rodziny...
Po roku Rosita udowodniła, że jest naprawdę zaangażowana i obiecała, że nie odejdzie i będzie chroniła jego nauk. Rosita nadal żyje w Belize, długo po odejściu Elijio, który zmarł w wieku 103 lat.

Przez ostatnie 30 lat dr Arvigo promuje tę tradycyjną wiedzę, nawiązując współpracę z wieloma uniwersytetami i osobami prowadzącymi badania kliniczne. Jak dotąd zbadano ponad 3000 roślin, wiele badań przeprowadzono w Narodowym Instytucie Raka w Stanach Zjednoczonych.
Dr Arvigo rozwinęła tradycyjne techniki uzdrawiania i zastosowanie leków ziołowych, uzupełniając je o wiedzę majańskich uzdrowicieli oraz położnych.
Metoda Arvigo® jest obecnie sformalizowana i przekazywana terapeutom wielu dyscyplin, pielęgniarkom, lekarzom i położnym. Praktyków metody Arvigo można obecnie znaleźć w Europie, Afryce Południowej, Australii, Japonii, Ameryce Północnej i Środkowej.

Terapia Arvigo jest oparta o technikę starożytnych Majów, polegająca na nieinwazyjnym, zewnętrznym masażu brzucha. Terapia Arvigo pobudza krążenie i przepływ krwi w obszarze brzucha, wspierając optymalne funkcjonowanie układu rozrodczego i pokarmowego. Terapię można stosować na każdym etapie życia u kobiet, mężczyzn i dzieci.
Terapia Arvigo® to holistyczne podejście do zdrowia i samopoczucia. Jedynie zajęcie się kimś w pełni, na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym prowadzi do prawdziwego uzdrawiania.
Metoda Arvigo jest skuteczna w przypadku takich dolegliwości jak:

Kobiety:

Przesunięcie lub wypadanie macicy i/lub pęcherza moczowego
Bolesne miesiączki
Nieregularne miesiączki
Infekcje pęcherza i kandydoza
Poronienia, trudne ciąże
Endometrioza
Perimenopauza, objawy menopauzy
Bezpłodność
PMS/Depresja związana z menstruacją
Torbiele jajników
Mięśniaki
Nieprawidłowe krwawienie maciczne
Ból miednicy
Wspomaga ciążę i poród

Mężczyźni:

Łagodny przerost prostaty
Zapalenie gruczołu krokowego (łagodne)
Impotencja, dysfunkcja erekcji (w zależności od przyczyny)

Wszyscy:

Bóle głowy/migreny
Problemy z trawieniem
Niski poziom energii
Zespół jelita nadwrażliwego
Choroba refluksowa przełyku
Choroba Crohna
Przewlekłe zaparcie
Bóle dolnej części pleców
Niestrawność lub zgaga
Trudności z oddychaniem związane z napięciem
„Większość ludzi zbyt dużo myśli. Spraw by się śmiali, a połowa ich problemów i chorób odejdzie. Błogosławione zioła zajmą się resztą”.
don Elijio Panti 1893-1996
Troska o siebie – Poziom pierwszy
Warsztaty powstały, by cię wzmocnić i nauczyć używania rąk do samouzdrawiania!

Troska o siebie to pierwszy z trzech poziomów treningu prowadzącego do uzyskania certyfikatu praktyka metody Arvigo. Nie wymagane są żadne kwalifikacje. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą się zatroszczyć o siebie lub zdobyć kwalifikacje do praktyki metody Arvigo.
Poznasz techniki oparte o starożytną majańską metodę masażu brzucha. Metoda Arvigo wspomaga zdrowie układu rozrodczego i pokarmowego zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet.

Dołącz do nas i zatroszcz się o siebie w łagodny lecz głęboki sposób.

Przygotuj się na zachwyt nad wspaniałością TWOJEGO ciała oraz tym jak okoliczności, środowisko i styl życia wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się dlaczego poniższe problemy są tak częste w naszym społeczeństwie?

• problemy z trawieniem, łącznie z zespołem jelita nadwrażliwego, niestrawnością i wzdęciami,
• ból pleców,
• bolesne miesiączki,
• częstomocz i problemy z prostatą,
• bezpłodność,
• trudne objawy menopauzy... lista jest długa.

Jeśli tak, wyrusz w podróż odkrywania sposobów w jakie działa ciało, zobacz co przyczynia się do utraty zdrowia i witalności. Zdobądź pogłębione zrozumienie tego jak wspierać wrodzone mechanizmy uzdrawiania i jak wykonać automasaż. Na tych warsztatach poznasz krótką historię dr Arvigo, podstawy anatomii i fizjologii brzucha oraz narządów rozrodczych, przyczyny i objawy wadliwie ułożonych organów, uzyskasz proste informacje na temat diety, zdrowia emocjonalnego i duchowego, zobaczysz demonstrację masażu i będziesz praktykowała automasaż. Każdy uczestnik odbędzie półgodzinną sesję indywidualną, podczas której dostanie wskazówki do wykonywaniu automasażu. Twoja sesja może się odbyć poza zajęciami, więc przygotuj się na to, że możesz zostać dłużej.
O prowadzącej:

Gloria de Gast zaczęła długą i głęboką podróż poprzez tak zwane „terapie holistyczne”, a jednocześnie, jak to zwykle bywa, głęboką pracę nad sobą. Wszystko, czego się uczyła stało się elementem jej osobistej ścieżki i wzrostu. Jeśli zaleca jakąś terapię czy ścieżkę, prawdopodobnie sama już na niej była.

Trzynaście lat temu, dzięki serii synchronicznych wydarzeń, Gloria poznała masaż ajurwedyjski i postanowiła zupełnie zmienić swoje życie, poświęcając się poszukiwaniom duchowym i trosce o ludzi. Ukończyła studia z zakresu Ajurwedy i od razu zaczęła dzielić się tą starożytną mądrością. Jej pragnienie zdobywania wiedzy i rozwoju w zakresie terapii holistycznych sprawiło, że ukończyła kurs masażu Shiatsu Namikoshi, Theta Healing, zdobyła tytuł mistrza Reiki i zajęła się Reiki Karuna. Oprócz prowadzenia terapii indywidualnych zaczęła uczyć, najpierw jako amatorka, by następnie przejść od prowadzenia zajęć dla ekspertów w obszarze zdrowia.

Pracując w ‘Clinica Olistica Life Gate’ w Mediolanie i współpracując z grupą ekspertów w obszarze zdrowia holistycznego, Gloria ukończyła studia z zakresu Doradztwa. Oprócz zajęć formalnych, Gloria poznała wiele innych technik, między innymi ustawienia rodzinne, rebirthing, medytację transcendentalną i szamanizm.

W czasie niezwykłego spotkania Gloria poczuła zew i postanawia zająć się pracą z kobietami od momentu zapłodnienia do porodu, jednocześnie zapoczątkowując Primal Counseling, zupełnie nowy odłam doradztwa. Po spotkaniu z ważnymi osobistościami świata porodów Gloria postanowiła, że oprócz towarzyszenia kobietom, będzie się dzielić tą cenną wiedzą we Włoszech, tłumacząc kursy, książki i filmy. Zorganizowała pierwsze warsztaty dla doul Stowarzyszenia DONA, tłumaczyła i pracowała z Debrą Pascali-Bonaro.
Przetłumaczyła kilka książek, w tym „Sacred Birth” autorstwa Stephanie Dawn, „Growing up in Trust” Justine Mol oraz film „Poród w ekstazie” Debry Pascali-Bonaro. Obecnie tłumaczy książkę „Gentle Birth Companion” Adeli Stockton. Tłumaczyła wiele znanych osobistości świata porodów podczas ‘World Summit on Birth’, który się odbył w Damanhur, Michela Odenta podczas seminarium 'in the Epigenetics Birth' oraz 'Pleasurable Birth' Debry Pascali-Bonaro.

Jej ścieżka i uczestniczenie w najbardziej intymnych momentach życia kobiet dała jej obszerną wiedzę i wgląd w kobiecy świat i pozwoliła poznać wspaniałe kobiety, z którymi wzrastała i doświadczała ważnych rzeczy.

Następnie Gloria spotkała, ponownie dzięki niesamowitej synchroniczności, metodę Arvigo i uświadomiła sobie, że jej cała podróż miała ją zabrać właśnie tutaj, do troski o kobiety, wszystkie kobiety, od pierwszej miesiączki (a nawet wcześniej) aż do menopauzy (i poza nią). Obecnie mieszka w okolicy Amsterdamu, gdzie prowadzi sesje indywidualne, wykłady oraz seminaria. Organizuje i prowadzi warsztaty, sprowadziła warsztaty Metody Arvigo® do Włoch i Holandii.

Jej celem jest niesienie pomocy kobietom w nawiązaniu kontaktu z najbardziej intymną częścią ich samych i odnalezienia tam spokoju. Wierzy, że gdy kobiety zaczną kochać siebie i uszanują to kim tak naprawdę są, powoli zaczną kochać swoje siostry i stworzą społeczność opartą na siostrzeństwie, co stworzy wspaniałe, oparte na pokoju społeczeństwo! Marzenie? Cóż, każda podróż zaczyna się od marzenia!.

Participating in this workshop, you will learn how to practice Self Care abdominal massage on yourself, as well as
easy ways to improve your general, fertile and digestive health. This Technique works for women as well as for
men. - http://arvigoselfcarepoland.weebly.com/
This first of 3 levels of training in Arvigo Therapy® allows you to explore your personal healing journey. No
specific qualifications are required to attend Self Care - level one. Training levels 2 and 3 qualify you to practice
on your clients. These professional classes require you to hold a qualification in anatomy and physiology and
have a suitable qualification for you to offer body work.
The unique aspect of Arvigo Therapy is that you learn how to massage your own abdomen, helping to sustain
the good circulation and blood flow initiated by the treatment. Being taught how to massage your own abdomen
is truly empowering. You feel more in control of your wellbeing and you are physically and emotionally
connected to the treatment process.
This workshop not only teaches the Ancient Maya heritage of abdominal massage, why and how to look after
your abdomen, guided meditation and lifestyle suggestions but most importantly it offers you the chance to
reconnect to an often neglected area of the body, often offering insight into personal conditions and situations
experienced.
More information at: https://arvigotherapy.com/content/self-care-training-february-2018-de-gastEvents around Malinesya

KAMPINOSKI KAMP VOL.2
Sport
3.3 km »

KAMPINOSKI KAMP VOL.2

Saturday 08:00 (10 February)
CENTRUM EDUKACYJNE KPN, Izabelin

Trening koncentracji z profesorem Lesławem Kulmatyckim
4.1 km »

Trening koncentracji z profesorem Lesławem Kulmatyckim

Saturday 10:30 (17 February)
Szkoła Jogi Halasana, Stare Babice

Retro kino: Casablanca
6.6 km »

Retro kino: Casablanca

Friday 19:15 (02 February)
Centrum Inicjatyw Społecznych "Przy Parku"-oficjalna strona, Ozarow Mazowiecki

Projekt: 'Zwiększanie kompetencji na rynku pracy'
6.6 km »

Projekt: "Zwiększanie kompetencji na rynku pracy"

Tuesday 12:00 (23 January)
Centrum Inicjatyw Społecznych "Przy Parku"-oficjalna strona, Ozarow Mazowiecki

Studia podyplomowe Life Coaching Advanced
6.4 km »

Studia podyplomowe Life Coaching Advanced

Saturday 09:00 (03 February)
Warszawa Palac Kultury, Warsaw

Taniec z psem i sztuczki z Vandą Gregorovą
6.9 km »

Taniec z psem i sztuczki z Vandą Gregorovą

Saturday 10:00 (17 March)
Canistic, Warsaw

ACH Bieg Walentynkowy 14.02.2018
8.8 km »

ACH Bieg Walentynkowy 14.02.2018

Wednesday 15:30 (14 February)
Runtime, Piastów

Rogucki Solo ~ I Łomianki I
8.4 km »

Rogucki Solo ~ I Łomianki I

Thursday 20:00 (22 March)
Lemon Tree, Łomianki