NIE dla zbędnych inwestycji w Wejherowie!

NIE dla zbędnych inwestycji w Wejherowie!


When?

Start time: Sunday 23:59 (31 December)
Other

About

Poprzez to wydarzenie chcemy dać Mieszkańcom dostęp do informacji i uruchomić dyskusję na temat zamierzeń inwestycyjnych władz Wejherowa. Uważamy, że plany miasta zakładające np. budowę kolejki linowej na Kalwarię i wieży widokowej są całkowicie nietrafione i niepotrzebne.

Przed nami kolejna perspektywa funduszy unijnych. Dotacje mogą być wielką szansą dla samorządów, dając im impuls do rozwoju na wiele lat. Ale jeśli zostaną źle wydane, mogą się stać "kulą u nogi" i przyczyną dużych problemów finansowych dla samorządu. Takie niebezpieczeństwo wisi nad Wejherowem. Brakuje nam realnej wizji rozwoju naszego miasta ustalanej z Mieszkańcami i odpowiedzi na pytania jakim miastem ma być Wejherowo i w jakim Wejherowie chcemy żyć?

Zamiast tego, przy rosnącym zadłużeniu, władze chcą nas uszczęśliwić kolejką linową, za co najmniej kilkanaście milionów złotych czy luksusowymi wolierami dla ptaków. Uważamy, że są to projekty całkowicie nieodpowiadające na realne potrzeby Mieszkańców i nastawione na zbicie kapitału politycznego. W przyszłości takie działania będą skutkowały podwyżkami podatków i opłat lokalnych. Będziemy pokazywać, jakie są pomysły inwestycyjne władz naszego miasta i ile mogą kosztować budżet miasta.

Pokażemy również, jakie są te naprawdę ważne sprawy do rozwiązania w Wejherowie. Uważamy, że w pierwszej kolejności należy zapewnić dostęp wszystkim Mieszkańcom do infrastruktury podstawowej, tj. infrastruktura edukacyjna i sportowa, mieszkania komunalne, szersze wsparcie dla seniorów i organizacji pozarządowych, bezpieczne ulice i chodniki, czyste powietrze. Warto również zadbać o wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw, bo to one w znacznym stopniu generują rozwój gospodarczy i tworzą miejsca pracy. Po spełnieniu tych potrzeb można rozmawiać o kolejkach linowych, "wodnych ogrodach", czy kolejnych pomnikach.Upcoming events at Wejherowo, Poland

Pomoz Nam godnie zyc
Volunteering

Pomoz Nam godnie zyc

Friday 21:00 (26 January)
Wejherowo, Poland, Wejherowo