NOWE ŻYCIE Starego DOMU

NOWE ŻYCIE Starego DOMU


When?

Start time: Thursday 19:00 (30 November)
End time: Thursday 22:00 (30 November)

Where?

Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie
Rypałki Prywatne 22, Rypin
Community

About

ZBIÓRKA NA pomagam.pl:
https://pomagam.pl/starydom

NOWE ŻYCIE STAREGO DOMU

Nazywam się Iwona i mam 26 lat. Życie mnie nie oszczędzało dlatego wiem, jak to jest być kimś potrzebującym. 7 lat temu na mojej drodze stanął pierwszy potrzebujący osobnik i był to wyrzucony jak śmieć kot. Od tamtego czasu bardzo intensywnie pomagam zwierzętom.
W 2013 roku powstała Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie, której jestem prezesem, ale nie takim na papierze. Dla fundacji jestem wiatrem w żagle, samym żaglem i łodzią, która płynąc ratuje zwierzęta. Kilka lat temu poznałam swojego męża, który wspiera mnie w tej misi i każdego dnia mi pomaga.
Nie jesteśmy typową fundacją. Początkowo zajmowaliśmy się jedynie kotami, których pod naszą opieką jest zazwyczaj około 50 (czasem więcej, czasem nieco mniej). Od niedawna prowadzimy Psiospicjum Iwony- Psie Hospicjum. Dodatkowo mamy również pod opieką cztery króle i dwa konie, które dzięki naszej pomocy uniknęły rzeźni.

Fundację prowadziliśmy dotąd w maleńkim, 47 metrowym mieszkaniu. Wyobrażacie sobie tyle kotów na tak małej powierzchni? Koszmar, prawda? Powiedzielismy dość. Zaryzykowaliśmy, sprzedalismy mieszkanie i kupiliśmy stary dom jak nam się wydawało do drobnego remontu.
Niestety jak bywa ze starymi domami mają duszę, są piękne, ale też potrafią być niespodziankami w kwestiach remontowych.
Za kwotę jaką dysponowaliśmy kupiliśmy możliwie największy dom z możliwie największą działką i w możliwie najlepszym stanie. Udało nam się już bardzo wiele zrobić (jak na przykład ogrzewanie czy wymiana instalacji elektrycznej) jednak jak się okazało dom nie do końca nadaje się do zamieszkania a nas nie stać na remont, bo wszystkie środki jakie mieliśmy są już wykorzystane. Wszystkie remonty wykonujemy sami, własnymi rękami, dlatego remont się ciągnie, więc odpada nam koszt robocizny, jednak koszty materiałów są ogromne.

To, co musimy zrobić na już by móc w domu funkcjonować bezpiecznie i normalnie:
- zabezpieczenie piwnicy (wylewka, wstawienie okienek- teraz są dwie ziejące dziury, docieplenie. Obecnie jeden z pokoi nie nadaje się do użytkowania, bo temperatura w nim jest około 10 stopni niższa niż w reszcie domu. To dlatego, że pod nim jest piwnica, w której nie ma okienek i jest bardzo zimno. W założeniu piwnica ma stanowić fundacyjne biuro, więc musimy podciągnąć ogrzewanie, zrobić wylewkę, wyczyścić ściany (kamień +cegła), zrobić podłogę.

- wymiana belek pod podłogą nad piwnicą oraz wylewka w kociarni- pod kociarnią (pod podłogą) jest pusta przestrzeń ok. 50 cm. Musimy zrobić tam wylewkę oraz wymienić belki i podłogę nad podpiwniczoną częścią ze względu na to, że wdał się kornik i wszystkie belki są zjedzone. Podłoga grozi zarwaniem. W pozostałej części domu została juz zrobiona wylewka

- wymiana schodów drewnianych oraz więźby podłogowej na strychu i więźby dachowej również zjedzonej przez korniki- pozostawienie tego tak jak jest grozi zawaleniem sufitów

- wymiana pokrycia dachowego- obecnie jest to eternit, jednak przy wymianie więźby musimy też wymienić pokrycie dachowe i komin

- wymiana/ wstawienie 7 okien- obecne choć plastikowe sa stare, wstawione z odzysku. Ucieka przez nie ciepło. Dwa były uszkodzone i nie do naprawy przez co musieliśmy zabić je gwoździami (nie dało się ich zamknąć), a co za tym idzie nie możemy wietrzyć porządnie domu. Części okien nie ma (są zastawione pustakami dziury)

- budowa stajenki dla dwóch koni, które już są pod naszą opieką oraz dostawienie dwóch boksów dla kolejnych zwierząt tak, by boksów łącznie było 4
- postawienie 2 kojców dla psów
Wpakowaliśmy się w to dla zwierząt, jednak nie dajemy rady. Każdego kto chciałby wesprzeć nas w remoncie byśmy i my i zwierzęta mogli żyć bezpiecznie prosimy o każde, nawet drobne wsparcie.Upcoming events at Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie

Jesienna PAKA dla zwierzaka! Pomóż zwierzakom- Przygotuj Paczkę
Fundraising

Jesienna PAKA dla zwierzaka! Pomóż zwierzakom- Przygotuj Paczkę

Wednesday 11:00 (04 October)
Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie, Rypin

Zosia czeka na dobry dom
Volunteering

Zosia czeka na dobry dom

Sunday 12:00 (31 December)
Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie, Rypin

Tekila- kochana łobuziara czeka na dom
Volunteering

Tekila- kochana łobuziara czeka na dom

Sunday 16:00 (31 December)
Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie, Rypin

Events around Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie

Zostajemy praktykami 'Metoda Dobrego Startu'
Workshop

Zostajemy praktykami "Metoda Dobrego Startu"

Saturday 09:00 (09 December)
Pro Civitas - Szkoły i Kursy, Kielce

Benio odszedł za TM :(
Volunteering

Benio odszedł za TM :(

Tuesday 00:00 (31 October)
Kundel Bury I Kocury, Stefanowo

Pas wraca do Rypina
Sport
5.4 km »

Pas wraca do Rypina

Thursday 14:00 (19 October)
Rypin Szpital, Rypin

Memoriał im. Romka po raz 22
Sport
15 km »

Memoriał im. Romka po raz 22

Saturday 07:00 (23 September)
PZW Koło "Miejskie" Brodnica, Brodnica

KINO Kobiet
Lecture
16 km »

KINO Kobiet

Thursday 18:00 (28 September)
Kinoteka Brodnica, Brodnica

RAP WARS 3 - Turniej Muzyczny dla raperów
Sport
16 km »

RAP WARS 3 - Turniej Muzyczny dla raperów

Saturday 14:00 (30 September)
BDK - Brodnicki Dom Kultury, Brodnica

DKF Brodnica zaprasza - 'Młodość'
Movie
16 km »

DKF Brodnica zaprasza - "Młodość"

Friday 18:00 (13 October)
BDK - Brodnicki Dom Kultury, Brodnica

Pielgrzymka lotnicza do Fatimy i Santiago de Compostela
Religion
17 km »

Pielgrzymka lotnicza do Fatimy i Santiago de Compostela

Monday 11:00 (16 October)
Pielgrzymek, Brodnica