Odkrywcy Koherencji

Odkrywcy Koherencji


When?

Start time: Wednesday 18:00 (17 January)
End time: Wednesday 20:00 (17 January)
Workshop

About

http://www.nowapsychologia.com/?event=sunday-meet-up&event_date=2017-03-22

Dlaczego niektórzy ludzie, mimo iż podlegają oddziaływaniu wielu stresorów, zachowują zdrowie, a w wyniku jego załamania szybko do zdrowia powracają, a inni nie?

„Poza pojęciami czynienia tego, co właściwe i tego, co niewłaściwe, istnieje przestrzeń. Tam się spotkamy.” RUMI

Osoby, które weszły na ścieżkę rozwoju osobistego, często ulegają pokusie nieustannego przerabiania trudnych tematów z własnego życia, oczywiście nie widzę w tym nic złego, jednak warto mieć świadomość, że poczucie oczyszczenia, uwolnienia się od problemu nie trwa długo. Tak zwane uczucie katarsis bywa uzależniające, sama poruszałam się kiedyś po tym zaklętym kręgu:) Zamiast cieszyć się życiem koncentruje się wówczas uwagę na rozwiązywaniu problemów w celu permanentnego ulepszenia siebie.

To co daje mi od jakiegoś czasu poczucie życia w lekkości, obfitości i zadowoleniu jest uczucie koherencji, dlatego zapraszam wszystkich, którzy chcą dołączyć do grupy koherentnych.
Dorota Hołówka

Autorem pojęcia „poczucie koherencji” jest A. Antonovsky. Inspiracją autora do jego stworzenia były obserwacje z badań nad osobami, które doświadczyły traumatycznego stresu podczas pobytu w obozach koncentracyjnych.

Większa część badanych zapadła w późniejszym okresie na choroby, była zniechęcona do życia i szybko umierała. Pozostała część natomiast cieszyła się dobrym zdrowiem, zachowując przy tym optymizm. Według Antonovsky’ego to, w którym miejscu znajdujemy się na kontinuum „zdrowie– choroba” zależy od poziomu poczucia koherencji.

W koherencji nie chodzi tylko o relaks, bycie spokojnym i odprężonym nie wystarczy, aby to zjawisko miało miejsce, konieczne jest połączenie kilku elementów.

Podczas warsztatów będziemy korzystać z bardzo wielu metod psychoterapeutycznych takich jak: Gestalt, Somatic Espieriencing, scenki psychologiczne, relakscaje I wizualizacje dzieki , którym będziemy budzić w naszych ciałach ten cudowny stan jakim jest koherencja.

Ciało posiada niewykłą moc jeśli połączymy nowe doświadczenie ze świadomością przywrócenie i utrzymanie nowego stanu będzie dla nas coraz łatwiejsze. Będziemy nie tylko wpływać na swój stan zdrowia, ale również na świat zewnętrzny

Pracujemy w małych gupach 12 osobowych

Zajęcia prowadzi Dorota Hołówka

więcej tutaj:

http://www.nowapsychologia.com/?event=sunday-meet-up&event_date=2017-03-22Upcoming events at Nowa Psychologia

DRUGA Połówka
Book

DRUGA Połówka

Friday 10:00 (24 November)
Nowa Psychologia, Kraków