Przekażę swój 1% Aleksandrze Miktus

Przekażę swój 1% Aleksandrze Miktus


When?

Start time: Monday 12:00 (16 April)
End time: Monday 12:00 (30 April)

About

Ola Miktus ma zaledwie 26 lat. Od dwóch lat zmaga się ze stwardnieniem bocznym zanikowym. To ciężka i rzadka choroba, która uniemożliwia jej możliwość aktywnego życia. Legniczanka, która jako wolontariuszką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci była zaangażowana w pomoc innym teraz sama potrzebuje Waszej pomocy.

Choroba Oli przyszła niespodziewanie. Najpierw zabrała jej możliwość jedzenia, później mówienia, w końcu oddychania. To całkowicie zmieniło jej życie. Jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywała się do ukończenia studiów. Chciała otworzyć nowy etap w swoim życiu. Teraz tamte plany musiały zejść na dalszy plan. Najważniejsze są leczenie i rehabilitacja.

Dzisiaj jedyną metodą utrzymania ograniczonej sprawności jest kosztowna rehabilitacja. Niestety, mimo orzeczenia przez lekarza pełnej niesprawności, Ola nie ma prawa do renty inwalidzkiej. Powodem jest krótki staż pracy.

Jeden procent podatku można przekazać za pośrednictwem Fundacji Na ratunek Dzieciom z Dolnego Śląska. Wystarczy w rocznym rozliczeniu PIT wpisać numer KRS fundacji 0000305648 z dopiskiem cel szczegółowy: Aleksandra Miktus.