Sezon Koci 2017. Kot ma jedno życie.

Sezon Koci 2017. Kot ma jedno życie.


When?

Start time: Saturday 00:00 (30 December)
End time: Sunday 12:00 (31 December)
Volunteering

About

Witam,

Przgapiłam datę..... po raz pierwszy od lat... i teraz mamy nowy Sezon Koci ale poniżej posumowanie poprzednich

2016. Ciężko wywalczone ale dofinansowanie dla kotów na dt z budzetu obywatelskiego przyszło bardzo późno ale się wstrzeliło w straszliwy wysyp kociaków. Dziekujemy wam bardzo za głosy! wydalismy niecała kwotę ale 65% w 3 miesiace. Jak zwykle trwała akcja sterylizacji i kastracji. Tym razem miasto się spisało i fundusze zostały urochomione w marcu, skończyły sie we wrzesniu ale unikneliśmy wielu smietnikowych miotów. Musze dobrze policzyć ale ponad 90 zabiegów bo się rachunki na koniec pogubiły a jeszcze działamy ;-). Tymczasów jak zwykle, choć tym razem do czerwca luzik a potem wielopakami i pojedynczo i wielopakami i pojedynczo i cały czas coś dochodzi. Niestety w wiekszości to wyrzutki/zguby lub dzieci wyrzutków/zgub. Na koniec roku ruszyliśmy z akcją zakupu karmy dla karmicielek. Jak dla mnie akcja wyszła i trwa i cudownie jest wesprzeć kogoś co tyle lat walczy zapomniany i nieznany. Były też smutki i tragedie, choroby, śmierć .... Ale nikt nam nie obecywał, że to wszystko jest łatwe proste i przyjemne. Takie hobby. Dziekujemy wszystkim co nam pomogli transportowo, rzeczowo, tymczasując, dokarmiając i oczywiście finansowo. Jest nas na prawde kilka osób, bardzo KILKA!! Bez was byłoby tragicznie.

Po pierwsze w 2015, dzięki walce wolontariuszki Gosi mamy swoją Fundację. Jesteśmy poczatkujący jako organizacja "zrzeszona" psia i kocia ale za 25 lat (sic! :-) ) to będziemy mieli taką fajną psiarnię i kociarnię, że nas w Discovery będa pokazywać :-) bo to organizacja ludzi z pasją. Na razie jesteśmy biedni i zyjemy dzięki Wam wspaniałym ludziom co pomagają.
W 2015 dzięki funduszom zebranym z 1% i na świecie kwiatów (a "sprzęt" kupiliśmy wcześniej) zaczęło się łapanie bez czekania na talony z miasta dzięki temu już 128 kotów wysterylizowanych/wykastrowanych za nami a jeszcze rok się nei skończył (pisane 8.12.2015), czyli razm mamy ponad 320 kotów!! Do tego 59, z tych co sie doliczyłam a pewnie więcej zabranych z ulicy , czyli do domów tymczasowych trafiło łącznie 170 kotów z czego wiekszośc juz ma swoje domy na stałe. Rok był cięzki i pracowity ale zyskalismy nowego łapacza w postaci Eli G. Odkryliśmy nowe gniazda i cały czas odkrywamy. Mamy wiernych przyjaciół, na których można liczyć i cąły czas pozyskujemy nowych. Dlaczego tak się dzije coraz więcej osób w mieście dowiaduje sie o nas a my staramy się pomóc na miare możliwości, czy łapaniem , czy karmę podrzucić.. Nie damy rady wszystkiego ale też i ludzie stali się odwazniejsi. Zyskaliśmy nowy DT u Wiesi bardzo ważny bo jest w stanei przyjąc kilka dorosłych kotów a i kilku karmicieli się też przekonało do tymczasowania (pozdrowienia dla Moniki z Rawki).

W 2013 roku i niestety 2014 również sterylizacje na kosz miasta ruszyły dopiero w czerwcu, ile nam sił starczyło (czytaj złotówek) cięliśmy sami wcześniej... łącznie przez 2 lata wysterylizowaliśmy/wykastrowaliśmy 190 kotów i zabraliśmy ponad 110 kociaków z ulicy. Niestety w 2014 roku dotacje na sterylizacje kotów bezdomnych zostały wstrzymane we wrześniu bo inaczej to byśmy dużo więcej zrobili.... taka decyzja władz, choć budżet nie był zrealizowany.
Dane są nie pełne, gdyż apele i działania propagujące wspomaganie bezdomne koty przyczyniły się do tego,że wiele osób zadziałało na własna rękę i to tez jest wielki sukces.

W 2014 ruszył tez bazarek dla bezdomnych kotów dzięki Dorocie. Pozwala on na szybko finansować bieżące akcje, szczególnie weterynarza, gdyż 1% i święto kwiatów jest tylko raz w roku. dzieki bazarkowi wspieramy domu tymczasowe, bo takie koty trzeba leczyć i musza coś jeść i nie tylko po Święcie Kwiatów.

Jaki będzie rok 2017? KOCI :-)

Mamy do naszych przyjaciół kilka próśb na 2017:
- pilnujcie i sterylizujcie swoje koty domowe !!!!!!
- nie bądźcie obojętni wobec kotów bezdomnych, większość z nich nie nadaje się do domu bo dzikusy ale też chcą coś zjeść i mieć bezpieczne schronienie
- pomagajcie tym co pomagająUpcoming events at Skierniewice, Poland

Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza! Skierniewice
Movie

Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza! Skierniewice

Saturday 10:00 (30 September)
Skierniewice, Poland, Skierniewice