Skradziona Sprawiedliwość - Przemyśl

Skradziona Sprawiedliwość - Przemyśl


When?

Start time: Sunday 13:00 (21 January)
End time: Sunday 13:20 (21 January)

About

Odebraliście nam słowa. Zmieniliście im znaczenia, wywróciliście ich wartość na drugą stronę. Braterstwo już nie jest braterstwem, ale linią graniczną między wami a tymi, których chcecie za nią ustawić. Miłosierdzie to dla was słabość, choć nas uczono, że cechowało najsilniejszych. Odebraliście nam wiarę w mądrość, w ludzką przyzwoitość, w to, że istnieje coś więcej niż doczesny interes. Nie chcecie nas usłyszeć, zagłuszacie nas wyjącymi syrenami policyjnych kordonów. Szczujecie ludzi przeciw ludziom, braci przeciw braciom, dzieci przeciw rodzicom. Ale my nie damy się zaszczuć jak strachliwe zwierzęta. Nie damy się zagłuszyć warkotem radiowozów. Staniemy ramię w ramię bez jednego słowa, bez jednego gestu. Staniemy przed wami jak manekiny, które chcecie z nas uczynić, jak mary, które będą prześladować wasze szczątkowe sumienia. Staniemy i już nie odejdziemy, a nasz bezgłośny krzyk będzie donośniejszy od bomb.

Okażmy swój sprzeciw wobec polityki kontroli i dyktatury, wobec gwałcenia Konstytucji i zasad demokracji, wobec łamania konwencji Unii Europejskiej.

Na wzór naszych przyjaciół z Rumuni zbierzmy się w jednym miejscu. Załóżmy czarne opaski na oczy i usta (jak na zdjęciu). Ustawmy się równo w rzędach i stójmy w milczeniu przez 20 minut.
Po 20 minutach milczenia rozejdźmy się w ciszy.

WSZYSCY RAZEM TEGO SAMEGO DNIA O TEJ SAMEJ GODZINIE!
APEL MILCZENIA PRZECIW DYKTATURZE - DOŁĄCZ!!!Upcoming events at Przemyśl, Poland

Warsztaty Teatralne z 'Fredreum'

Warsztaty Teatralne z "Fredreum"

Monday 10:00 (05 February)
Przemyśl, Poland, Peremyshl'

One Billon Rising 2018 - Przemyśl

One Billon Rising 2018 - Przemyśl

Wednesday 18:30 (14 February)
Przemyśl, Poland, Peremyshl'