Warsztaty masażu relaksacyjnego dla psów

Warsztaty masażu relaksacyjnego dla psów


When?

Start time: Sunday 11:00 (24 June)
End time: Sunday 14:00 (24 June)

Where?

Psarvard
, Mosina

About

Serdecznie zapraszam wszystkich Psiolubów do udziału w warsztatach. Jeśli Wasze Psiaki uprawiają psi sport, wiodą aktywne życie, pracują w służbie człowiekowi, mają dużo stresów oraz swoje psie problemy, a Wy chcecie im pomóc je przezwyciężać, to masaż relaksacyjny jest dla Was. Pamiętajcie, że często to, co dla nas jest sytuacją bezstresową i błahą, dla naszych Psów może być źródłem wielkiego stresu. Nawet wizyta u groomera, czy uczestnictwo w wystawach jest często dla nich dużym dyskomfortem. Jeśli zatem chcecie pomóc Waszym Psom w odzyskaniu dobrego samopoczucia oraz pogłębić Waszą relację, zapraszam na warsztaty.

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty z zakresu masażu relaksacyjnego z elementami metody T-Touch dla Psów.
Prowadząca: Kasia Nowicka
Termin: 24.06.2018 - niedziela
Mosina koło Poznania

Zakres materiału warsztatów w części teoretycznej:
- stres w życiu naszych psów – rodzaje stresu, rozpoznawanie go, radzenie sobie w sytuacjach stresu, naturalne mechanizmy obronne, sygnały stresu
- problemy psów żyjących w stresie i przełożenie ich na relację z człowiekiem,
- psie potrzeby dotyku i kontaktu z człowiekiem – różne psie osobowości
- T-Touch – co to jest, po co i kiedy używamy, zastosowanie poszczególnych technik relaksacyjnego dotyku, owijek relaksacyjnych i „pracy z ziemi”
- masaż – definicje, rodzaje, zasady, wskazania i przeciwwskazania

Zakres materiału części praktycznej:
- prezentacja technik T-Touch
- ćwiczenie w parach technik masażu relaksacyjnego
- przeniesienie pracy na Psy – indywidualne sesje relaksacyjne dla każdej pary

Prosimy o zabranie za sobą na warsztaty:
- dużą maskotkę, która posiada łapki do ćwiczeń technik masażu,
- ręcznik,
- wygodny strój,
- nastawienie na ekspozycję poszczególnych części ciała (warto mieć ze sobą krótkie spodenki i sportowy biustonosz)

O prowadzącej

Kasia jest czynną zawodowo fizjoterapeutką. Jej psioholizm natomiast przejawia się w takich działaniach jak prowadzenie swojej szkoły pozytywnego szkolenia Psów – Psami Swoi, zajmowanie się dogoterapią i zoofizjoterapią. Potrzeba i zainteresowanie relaksacją u Psów pojawiła się wraz z doświadczeniem w pracy szkoleniowej i dogoterapuetycznej, gdzie spotkać można Psy bardzo reaktywne, nakręcone na pracę lub wręcz odwrotnie przemęczone pracą z człowiekiem.
W 2009 ukończyłam na katowickim AWFie fizjoterapię i do tej pory zajmuję się nią zawodowo naprawiając ludzi.
Od kiedy w 2011 skończyłam Kurs Psa Terapeutycznego pracowałam z moim Brego – Goldene Retrieverem w teamie terapeutycznym łącząc zawód „wyuczony” z psią pasją i zajmując się rehabilitacją głównie dzieci z niepełnosprawnościami, ale również dorosłych szczególnie pacjentów neurologicznych.
Od 2012 kiedy to zdobyłam tytuł dyplomowanego Zoofizjoterapeuty zajęłam się również rehabilitacją zwierząt domowych i pomagam im w dojściu do formy po zabiegach ortopedycznych, kontuzjach i innych przygodach ze zdrowiem.
Połączenie wszystkich psich zainteresowań i doświadczeń oraz wiedza zdobyta w kolejnych latach pozwalają na wyciąganie wniosków – jednym z nich jest potrzeba odpoczynku dla Psów, które pracują ( asystenci osób niepełnosprawnych, terapeuci, ratownicy, psy sportowe etc). Wiele z nich jest tak mocno sfocusowana na pracę, że nie potrafi odpoczywać, relaksować się, robić NIC. Spotykam się w mojej pracy z Psami bardzo reaktywnymi, które przez lata wypracowały sobie system samonakręcania się. Masaż i relaksacja nie dotyczy jedynie Psów, które na co dzień są szalone i żądne pracy z człowiekiem. Każdy Psiak w ramach wzmacniania więzi ze swoim Człowiekiem może korzystać z masażu relaksacyjnego.
Możemy pomóc naszym Pieskom w regeneracji, odpoczynku i powrocie do błogostanu. Jak to zrobić – zapraszamy na warsztaty!
Koszt udziału w zajęciach:
osoba z psem – 250 zł
Osoba bez psa – 170 zł

ZAPISY: https://goo.gl/forms/k2822qJS2HmAOMz52