Winne środy w Ovo: wieczór chorwacki z Feliksem Maskulinem

Winne środy w Ovo: wieczór chorwacki z Feliksem Maskulinem


When?

Start time: Wednesday 19:00 (13 September)
End time: Wednesday 21:00 (13 September)
Food&Drink

About

Kawa jest w naszej kawiarni czymś naturalnym i nie budzi zdziwienia.
Wino... chyba tak.

My podajemy je razem, równolegle i obok siebie...

Smaczna kawa, smaczne wino...

Tak daleko, a tak blisko...

Przyjdź na środę z sommelierem i daj się przenieść do świata win. W kawiarni. Gdzie ziarno, na chwilę, ustąpi miejsca gronu.

Przed nami wieczór chorwacki z Feliksem Maskulinem.
Sommelier przedstawi:

RUKATAC 2011
Białe, lekkie, bezpretensjonalne wino z Półwyspu Peliesacz. Łączy wyrazistą owocowość z kwasowością i wyrazistą mineralnością. Wino świeże i intrygujące charakteryzuje się żółtym, przejrzystym kolorem i specyficznym kwiatowym zapachem uzupełnionym aromatami jabłek i cytrusów oraz nutami mineralnymi i zapachem siana. Zawsze doskonałe tak jako aperitif jak i towarzysz ryb, owoców morza czy sałatek.

GRASEVINA 2013
Szczep, z którego jest produkowane lokalnie nazywany GRASEVIN, występuje w całej Europie Środkowej. Jednak znamy go raczej pod nazwą Welschriesling. Otrzymujemy z niego intrygujące wina jak to. Wino o żółto złotej barwie, aromatyczne, pachnące dojrzałymi owocami sadu – morelami, brzoskwiniami czy gruszkami, z nutami kwiatowymi – akacji i jaśminu. W ustach masywne, ale świeże i owocowe, z dobrą strukturą i świetnym balansem kwasowości, słodyczy, goryczki i alkoholu. Z tego względu jest doskonałym towarzyszem dań wyrazistych i złożonych. Doskonale będzie towarzyszyło ośmiornicy, kurczakowi, kaczce, czy cielęcinie.

MALVAZIJA 2012
Malvazija to klasyczne, aromatyczne, dobrze zbudowane białe wino z Bałkanów o wdzięcznej nazwie sugerującej szczęśliwość. Winnice czerpią z bogatej gleby i doskonałych warunków klimatycznych. W winie pojawiają się aromaty kwiatowe, z subtelnie zaznaczoną owocowością. Na podniebieniu mineralna czystość, rześkość i harmonia, oddająca charakter terroir. Wino szczególnie polecamy do wszelkiego rodzaju lekkich dań mięsnych, rybnych, makaronów, ale także deserów.

CABERNET SAUVIGNON 2012
Wyraziste i bardzo eleganckie wino, które zmienia oblicze z każda minutą spędzoną w kieliszku. Cechuje je intensywna czerwona barwa, złożony i bogaty bukiet – śliwki , porzeczki, jagody, papryki, skóry, eukaliptusa, z domieszką nut przyprawowych, kakao. Eleganckie, cięższe wino z długim i przyjemnym finiszem, które warto otworzyć wcześniej albo zdekantować. Jednak należy się z nim obchodzić z wyczuciem ponieważ ze względu na swój wiek jest bardzo delikatne i wrażliwe. Doskonałe do dań z mięs czerwonych, dziczyzny czy steków.

MUSKAT RUZA 2013
Bladoróżowe, słodkie, aromatyczne wino. Otrzymuje je się w wyniku fermentacji soku winogronowego w taki sposób, żeby sok miał dostatecznie długi kontakt ze skórkami, aby te dały mu kolor i wzbogaciły smak. Wino o bladoróżowej barwie, intensywnym aromacie róży uzupełnionym aromatami południowych owoców, moreli, brzoskwini, melona, mango. W ustach krągłe i dobrze zbudowane, o zachwycającym i intensywnym balansie słodyczy i kwasowości. Wino dające sporą przyjemność picia, doskonałe na aperitif, do owocowych sałatek, deserów czy też dań pikantnych.

Udział w spotkaniu: 40 zł (w cenie: zestaw przekąsek + degustacja pięciu win)

Miejsce: Etno Cafe Wrocław OVO (Podwale 83)

Rezerwacje można dokonywać pod numerem telefonu: 537 772 236 lub osobiście w lokalu. W przypadku przedpłaty będziemy czekać na gości przez kwadrans.